Сторінками історії

Школа — це велика родина, яка об’єднує велику кількість людей різних років. Чим довша історія школи, тим більша кількість людей пов’язана з нею.

Із архівних документів та спогадів старожилів села дізнаємося, що Марининська (Маренінська) школа була заснована наприкінці 19 ст. Точна дата заснування не відома.

Першим управителем школи був дяк. Навчання проходило у попівській хаті, на території, де зараз знаходиться церква. Всі діти були учнями одного класу кількість не відома. За будь-яку провину учні каралися різками.

Для села з невеликою кількістю жителів, така кількість учнів у школі, звичайно була мала. Не всі діти мали змогу навчатися. Значна ж кількість дітей залишалась поза школою. Причина в цьому була одна: ці школи були практично недоступні для бідних. В них навчались переважно із заможних сімей.
З 1801-1940 рік школа мала статус церковно-приходської.

1946 року до 1949 – чотирьохрічна школа. В цей період школу очолювала вчителька німецької мови Маковецька Уляна Назарівна.

З 1949 по 1952 рік школа набула статусу шестирічної.

В період з 1951 по 1953 роки директором школи був Годун О.С., а з 1953 по 1959р. школу очолював Кучерук Ю.І.

На початку 60-х років побудоване нове приміщення восьмирічної школи. Її першим директором був вчитель історії Мащенко Дмитро Пилипович, який працював з 1953 по 1974 рік.

З 1957 року школа носить назву Марининська середня школа. Шкільне життя було насиченим та цікавим: проводяться літературні вечори. Школярі надають шефську допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни. Не можна не згадати і чудовий шкільний сад.

З 1974 – 1979 р. школу очолив Комар В.П. В цей період в 1975 р. школа набула статусу десятирічки.

Надалі школу очолювали з 1979 по 1985 р. Пахолюк Г.Є., з 1985-1986 Храбан М.С., з 1986 – 1988р. школою керував Лашта В.І. – випускник цієї ж школи. В цей період під його керівництвом було здійснено капітальний ремонт школи, побудовано будівлі майстерні, пришкільного інтернату та їдальні.

В 1991 році школа стає одинадцятирічною. Повна назва школи Марининська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

З 1988 по 1999 рік директором школи був Микитюк І.І.

З 1999 року та по сьогоднішній день школа працює під керівництвом Титара М.І. Разом з молодим директором до колективу приходять і молоді вчителі. Всі вони гармонічно влилися в педагогічний колектив. Відчутним у школі був і вплив учителів старшого покоління.

За час своєї діяльності на посаді директора школи Михайлом Ільковичем було створено всі умови для здійснення повноцінного навчального процесу, створені комфортні умови, у сучасному стилі відремонтовано класні кімнати, коридор; побудована нова котельня з сучасною системою опалення; перекрито дах школи.

Всі члени нашого педколективу переконливо намагаються вкласти у душу дитини насамперед все те глибоке і вічне, що притаманне нашому українському народові: любов і шану, працьовитість і терпеливість, лагідність і вміння відстоювати свою думку. Головне в навчанні – це вміння дати ту необхідну кількість знань, з якою дитина виходить у широкий світ дорослою, впевненою у собі, у своїх силах та вмінні. Досягнення цього всього залежить від професійної майстерності вчителя, творчого підходу до справи, глибини його знань, досвіду, постійного пошуку ефективних методів і форм навчання і виховання.

Чимало випускників Марининської школи після закінчення педагогічних закладів, повернулися працювати в рідну школу педагогами, щоб продовжити справу своїх наставників. Сьогодні більше 70% вчителів це випускники школи.

З 1975 по 2017 рік атестат зрілості у стінах школи отримали понад 900 учнів.

Кожен з директорів Марининської ЗОШ І-ІІІ ступенів зробив великий внесок у примноження досягнень ввіреного йому колективу та підтримання високого авторитету, яким заслужено користується школа.

У сучасній школі надзвичайно важливе місце займає організація роботи шкільного музею. Це особливий вид пошуково-дослідницької діяльності, спрямований на залучення учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.

Марининська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Березнівського району Рівненської області знаходиться в комунальній власності Березнівської районної ради Рівненської області та здійснює свої повноваження відповідно до Статуту школи, затвердженого рішенням сесії Березнівської районної ради.